Tag

pandemie

Finalizarea secției de pediatrie din cadrul Spitalului Municipal Curtea de Argeș

/ / / / / / / / /
Asociația Medici pentru România a pornit de la o idee simplă, dar puternică: fiecare copil merită îngrijire într-un spațiu modern, sigur și curat, iar fiecare medic are dreptul să profeseze într-un mediu care inspiră încredere și respect. Secția de Pediatrie din cadrul Spitalului Municipal Curtea de Argeș a fost inaugurată pe data de 5 Februarie […]

Vaccinarea la sat

/ / / / / / / / /
Proiect în care împreună cu Direcția Publică de Sănătate, timp de două luni, am organizat echipe mobile de medici și asistenți medicali care au mers în sate din județele Prahova și Argeș pentru administrarea vaccinului împotriva COVID-19.
Fotografie a unei persoane ce ii este administrata o injectie in brat
Fotografie a unui cadru medical ce foloseste un laptop

Nu uităm de ceilalți

/ / / / / /
Proiect prin intermediul căruia am pus la dispoziție o platformă de telemedicină, unde au beneficiat de consultații gratuite 1000 de pacienți, în timpul stării de urgență.